W dniach 5-7 maja rozegrane zostaną pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkodyna hipodromie Stada Ogierów w Łącku. 

Zawodnicy i ich konie powalczą w konkursach od 110 do 145 cm. Najważniejsze zmagania to niedzielne ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, w których do zdobycia będą nie tylko wysokie nagrody finansowe (pula 110 000 złotych), ale i punkty do światowego rankingu. 

Do udziału w zawodach zgłoszonych zostało już 190 par, reprezentujących 6 krajów: Estonię, Finlandię, Łotwę, Litwę, Polskę i Ukrainę. Wśród gwiazd imprezy znajdują się:aktualna mistrzyni Łotwy Laura Penele, reprezentantka Finlandii Janna Jensen, która w październiku wygrała w Tallinie konkurs z cyklu Pucharu Świata, złoty medalista mistrzostw Litwy Irmantas Grikienis oraz Estończyk Gunnar Klettenberg – uczestnik czterech finałów Pucharu Świata, mistrzostw Świata i mistrzostw Europy. 

Najliczniejszą grupę stanowią Polacy – w Łącku powalczy 3zawodników z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz i Dawid Kubiak. Startować będzie też bardzo doświadczony Wojciech Wojcianiec, który zabiera ze sobą swojego podstawowego konia Chintablue, na którym zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski. 

Oprócz sportowej rywalizacji na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: przejażdżki na kucykach, zabawa w Hobby Horse, stoiska handlowe i gastronomiczne –między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka. W sobotę o 18:00 odbędzie się pokazowy konkurs zaprzęgów parokonnych, w którym wystartuje m.in. wielokrotny mistrz Polski Jacek Kozłowski. 

 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sponsorem głównym imprezy jest PKN ORLEN. 

Lista zgłoszeń TUTAJ